RobotWiper / Blog / Kosiarka automatyczna

Roboty koszące, RobotWiper, WiperPolska

Kosiarka Automatyczna

Czym charakteryzuje się takie urządzenie?

Czy istnieje współcześnie rozwiązanie, które pozwala na to, aby trawnik był koszony bez konieczności udziału człowieka? Oczywiście! Takim rozwiązaniem jest kosiarka automatyczna, której pracę można w odpowiedni sposób zaprogramować, by samodzielnie kosiła dany teren

Kosiarka automatyczna
- co to takiego?

Kosiarka automatyczna, zwana również inteligentną, to urządzenie, które działa bez udziału operatora. Jak to możliwe? To proste. Kosiarka została zaprojektowana w taki sposób, aby samodzielnie kosić trawnik. Jedyną rolą człowieka jest odpowiednie zaprogramowanie kosiarki, aby dostosować tryb jej pracy do obszaru, który miałaby skosić.

Nie jest to urządzenie zasilane paliwem, ale elektrycznością, dlatego jest przyjazne środowisku naturalnemu.

Jak działa kosiarka automatyczna?

Urządzenia zwane kosiarkami automatycznymi bądź inteligentnymi są programowane w taki sposób, aby jak najefektywniej skosić samodzielnie dany teren. Dostosowują wysokość cięcia, aby trawnik był odpowiednio przystrzyżony, gdy braknie im energii, same wracają do stacji dokującej, aby uzupełnić baterię.

Takie urządzenia wykrywają obszary, które zostały skoszone, więc w automatyczny sposób przechodzą do tych, które jeszcze skoszone nie zostały. Gdy obszar zaprogramowany do koszenia zostanie skoszony, urządzenie wraca na swoje miejsce w stacji dokującej. Można je zaprogramować, aby kosiło jedynie w weekendy, codziennie, co drugi dzień, słowem: zawsze wtedy, kiedy właściciele trawnika tego potrzebują.

kosiarka automatyczna

Szybki kontakt

Zaczynajmy