Model F 28

serie F

Krótko o robocie F 28

Wszystkie modele z serii R mają wbudowany czujnik deszczu, który można z łatwością dezaktywować. Modele R S oraz R SH to klasyka w najlepszym wydaniu. Przeznaczone są do trawników o powierzchni do 2.800 m2. Pozostałe 3 nowoczesne modele (R XE, R XK, R XH) mogą pracować na obszarach do 3.500 m2. Najwyższy model, R XH, to prawdziwy superman. Wyposażony jest w specjalny silnik bez szczotkowy i 2 akumulatory litowe. Zapewnia czas cięcia krótszy o 40% w stosunku do porównywalnych modeli innych producentów. Seria R to przede wszystkim duża moc silnika i pojemność akumulatorów. Roboty te zostały zaprojektowane do zarządzania dużymi ogrodami (do 3.500 m2), jednak równie dobrze się sprawdzą podczas pracy na mniejszych obszarach.

SENSORY ZDERZENIOWE Są zamontowane pod pokrywą. Zwiększają czułość rozpoznawania niewielkich przeszkód i usprawniają działanie robota w wąskich rejonach ogrodu.

CZUJNIK DESZCZU Podczas opadów, robot sam wraca do stacji dokującej i pozostaje tam do czasu pełnego naładowania akumulatorów. Funkcję tę można opcjonalnie wyłączyć.

MODULACJA OSTRZY I KOSZENIE SPIRALNE Na obszarze wysokiej trawy robot zwiększa prędkość cięcia i uruchamia niezwykle skuteczny, spiralny tryb koszenia. W rejonie niższej trawy automatycznie powróci do normalnego trybu pracy.

WYŚWIETLACZ Czytelny wyświetlacz zapewnia szybkie sterowanie funkcjami.

KOD ZABEZPIECZAJĄCY PIN Każdy model serii R ma wbudowane zabezpieczenia przed próbą ingerencji nieupoważnionej osoby.

BEZPIECZEŃSTWO Roboty spod znaku R są wyposażone w aktywne i czułe systemy dotykowe. Dotknięcie tylnego uchwytu powoduje natychmiastowe zatrzymanie ostrza. Urządzenia ma specjalną osłonę zapobiegającą kontaktowi z ostrzem. Wszystkie modele serii R mają dwa przyciski STOP: jeden po środku górnej pokrywy, drugi umieszczony na wyświetlaczu.

ZBOCZA Napęd 2WD gwarantuje działanie trakcji na zboczach o nachyleniu do 45%. Robot zatrzymuje ostrza, zmienia kierunek pracy, a następnie wznawia działanie. Możesz dodatkowo wyposażyć robota w zestaw specjalnych kół terenowych, który jest dedykowany trudniejszym powierzchniom. AUTOPROGRAMOWANIE Modele R XK oraz R XH, automatycznie się programują i wykrywają skoszoną trawę na powierzchni trawnika. Podczas powrotu do stacji dokującej urządzenie samo sprawdza stopień rozładowania akumulatorów. Jeśli wartość ta nie przekroczy 80%, kosiarka skróci pracę i odpowiednio opóźni koszenie tej powierzchni przy kolejnym cyklu.Funkcja autoprogramowania warunkuje także czas rozpoczęcia i długość kolejnego cyklu. Dzięki temu robot nie marnotrawii energii i nie kosi bezcelowo wyznaczonego obszaru.

wp F 1 e2487f96

Dane techniczne

DANE TECHNICZNE
Max sugerowana powierzchnia 2800
Rodzaj silników bezszczotkowe
Akumulator litowo-jonowy 7,5Ah
Maksymalne, dopuszczalne nachylenie zboczy 45
Maksymalne nachylenie w pobliżu przewodu 20
Średni czas pracy 03:30 h
SYSTEM KOSZĄCY
Rodzaj noża Gwiazda, 4 ostrza
Szerokość noża 29
Wysokość koszenia 25-70
Koszenie spiralne tak
Koszenie „inteligentne obszary” nie
Tryb ECO tak
Czujnik deszczu tak
Liczba obsługiwanych obszarów 8
NAWIGACJA
Kompas tak
GPS nie
STEROWANIE I KONTROLA
Panel sterowania tak
Aplikacja mobilna tak
Odbiornik Bluetooth tak
Powiadomienia SMS nie
BEZPIECZEŃSTWO
Czujnik podniesienia tak
Przycisk awaryjny STOP tak
Kod PIN tak
STANDARDOWE WYPOSAŻENIE DO INSTALACJI
Szpilki mocujące 20
Stacja ładująca tak
Pokrywa stacji ładującej tak
POZOSTAŁE INFORMACJE
Waga razem z bateriami 15.3
Rodzaj kół elastyczna guma
Poziom hałasu 66
Poziom szczelności IP44

Przetestuj robota w swoim ogrodzie zupełnie za darmo.

ZAMÓW PREZENTACJĘ