Dodatkowe Pytania

Najczęściej zadawane pytania, przez naszych klientów

Dlaczego Wiper Premium?
Roboty koszące z serii Wiper Premium oszczędzą Twój czas i energię. Dadzą Ci maksimum satysfakcji z estetycznego, równie przyciętego trawnika. To urządzenia w pełni samodzielne i automatyczne. Można z nich często korzystać. Codziennie robot może ścinać nawet kilka milimetrów trawy i zostawiać drobne ścinki na ziemi, by posłużyły jako naturalny nawóz dla Twojego trawnika.
Jak działa robot?
Wiper Premium funkcjonuje w oparciu o zaprogramowane przedziały czasu: na przemian kosi i ładuje się. Działa na obszarze wyznaczonym przez przewód ograniczający. Dla najlepszego efektu robot porusza się spiralnie tam, gdzie trawa jest wyższa lub gęstsza.
Czy robot sam się ładuje?
Robot ładuje się samodzielnie, nie musisz się o to troszczyć. Gdy będzie wymagał ładowania, samoczynnie powróci do stacji uprzednio informując Cię o tym.
Czy muszę dostosowywać mój ogród do robota?
Nie ma takiej potrzeby. Wiper Premium w pełni dostosuje się do Twojego ogrodu. Nie zapomnij o usunięciu zbędnych obiektów znajdujących się na trawniku, tak aby nie utrudniać pracy robotowi.
Czy robot pracuje na każdej nawierzchni?
Tak. Wiper Premium działa sprawnie na każdej nawierzchni, również pochyłej. Nie stanowią dla niego problemu zbocza o nachyleniu do 55%. Koła robota mają dobrą przyczepność nawet gdy podłoże jest śliskie.
Mój ogród składa się z kilku obszarów. Czy robot może kosić je wszystkie?
Wiper Premium zajmuje się 4 odrębnymi obszarami pracy: trawnikiem głównym i maksymalnie trzema dodatkowymi trawnikami, przylegającymi do głównego.
Czy robot może pracować, kiedy pada deszcz?
Tak. Robot może kosić trawnik podczas opadów. Pomimo tego zalecamy włączenie czujnika deszczu, ponieważ koszenie mokrej trawy może spowodować uszkodzenie trawnika. Po wykryciu opadów robot powróci do stacji ładującej i zaczeka do następnego cyklu pracy.
Czy Wiper Premium może kosić bardzo wysoką trawę?
Wiper Premium został zaprojektowany z myślą o codziennej pielęgnacji trawnika. Jeśli trawa jest długa i gęsta, wystarczy zwiększyć wysokość koszenia, a następnie zmniejszyć do pożądanego poziomu. W ekstremalnych przypadkach może zaistnieć potrzeba koszenia tradycyjną kosiarką mechaniczną, nim do pracy przystąpi robot.
Czy robot kosi także mokrą i gęstą trawę?
Tak. Wiper Premium został zaprojektowany z myślą o koszeniu niezależnie od stanu i rodzaju trawy. Z łatwością zaprogramujesz go tak, by samodzielnie kosił trawę np. w nocy lub nad ranem pozostawiając Ci cały dzień na czerpanie satysfakcji z doskonale wypielęgnowanego ogrodu.
Czy muszę zbierać trawę po skoszeniu?
Nie. Codziennie robot przycina kilka milimetrów trawy. Skoszona w ten sposób trawa jest niewidoczna dla oka i pozostawiona na ziemi stanowi naturalny nawóz dla trawnika.
Czy nadal będzie mi potrzebna tradycyjna kosiarka do trawy?
Nie. Wiper Premium w pełni zaspokoi Twoje potrzeby. Dotychczasowy sprzęt możesz sprzedać lub zutylizować.
Jakie są korzyści z koszenia trawnika w sposób losowy?
Koszenie w sposób losowy to optymalny sposób pielęgnacji trawnika. Robot porusza się w pozornie przypadkowy sposób, w różnych kierunkach, ale nie pozostawia nieskoszonych miejsc.
Czy Wiper Premium jest niebezpieczny dla zwierząt domowych?
Nie. Robot jest wyposażony w czujniki. Jeśli natrafia zwierzę, delikatnie się od niego odbije, nie powodując obrażeń.
Czy dzieci mogą bawić się na trawniku, gdy robot pracuje?
Robot jest urządzeniem niskonapięciowym i wyposażonym w zabezpieczenia, ale zawsze istnieje możliwość uszkodzenia kończyn, jeśli znajdą się one w pobliżu noży. System bezpieczeństwa od razu zatrzymuje robota, jeśli zostanie uniesiony lub się przewróci. Odległość między obudową i końcem noża została tak zaprojektowana, by stopy i ręce przypadkowo nie zbliżyły się do noży. Jednak dla zminimalizowania ryzyka wypadku zalecamy wyłączenie robota, gdy na trawniku znajdują się małe dzieci.
Co się stanie, gdy ostrze robota uderzy w kamień?
Wbudowany system bezpieczeństwa zatrzyma robota , jeśli w trakcie pracy natrafi on na kamień. Po zdarzeniu warto sprawdzić, czy ostrze nie jest uszkodzone, a w razie potrzeby wymienić je.
Czy Robot rozpozna stoły, leżaki oraz inne przedmioty znajdujące się w polu trawnika?
Tak – o ile te obiekty są stabilne i mają co najmniej 10 cm wysokości. Robot po napotkaniu przeszkody lekko odbije się od niej, precyzyjnie wygoli trawę wokół, a następnie będzie kontynuował koszenie w innym kierunku. Nie ma obawy uszkodzenia tego rodzaju obiektów poprzez działanie robota.
Co zrobić z Wiper Premium zimą?
Robot, jak każdy profesjonalny sprzęt, wymaga regularnego przeglądu. Zima to dobry czas na zabranie go do lokalnego serwisu Wiper i przeprowadzenie kontroli, którą zalecamy w karcie gwarancyjnej.